Krzyżyk zamykający popup
Webinar: Jak ESG wpłynie na Twój biznes? Omówienie Fit for 55, Green Claims, CSRD i Taksonomii UE Czytaj więcej

dowiedz się więcej

Zastosuj filtry Wyczyść filtry
Strzałka w górę Ukryj filtry
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/09/nik-shuliahin-BuNWp1bL0nc-unsplash.jpg
HR

StrongUJ wesprze pracowników i pracodawców w walce z wypaleniem zawodowym

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego stworzyli darmową platformę internetową wspomagająca pracowników i pracodawców w przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu. Celem narzędzia jest zwiększenie świadomości na temat przyczyn i konsekwencji tego zjawiska.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/08/olena-bohovyk-dIMJWLx1YbE-unsplash.jpg
HR , Podstawy ESG

Zrównoważone miejsce pracy

Czynniki społeczne w kontekście ESG bywają traktowane przez firmy po macoszemu. Jedynie 30 proc. przedsiębiorstw uwzględnia je w swoich strategiach, pokazuje raport PwC. Jest to ważny element zrównoważonego biznesu. Na szczególną uwagę zasługują działania propracownicze, bo przekładają się bezpośrednio na rozwój firmy.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/Art-grafika-1.png
Finanse , HR

Ponad milion zł dofinansowania z PARP na szkolenia dla przedsiębiorców

PARP uruchomiła nabór „Zielone rekomendacje – oferta dla operatorów”, w ramach którego wyłoni projekty szkoleniowo-doradcze, które przygotują przedsiębiorców i ich pracowników do zmian wynikających z zielonej gospodarki. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w naborze wynosi ponad milion zł.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/08/Studia-podyplomowe-1.jpg
HR , Podstawy ESG

Excel: Porównanie ofert studiów podyplomowych ESG

Aby ułatwić Ci decyzję o wyborze studiów podyplomowych związanych z ESG, przygotowaliśmy specjalne zestawienie 47 kierunków na wszystkich polskich uczelniach.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/08/hunters-race-MYbhN8KaaEc-unsplash.jpg
HR , Raport

Kwestie ESG nie są ważnym kryterium przy wyborze pracodawcy

Zaangażowanie przedsiębiorstwa w kwestie ESG nie jest tak atrakcyjne dla pracowników jak sądzono – aż 91,6 proc. pracowników nie przykłada wagi do tej kwestii przy wyborze pracodawcy, wynika z badania SD Worx Payroll Navigator 2024. Decydującym kryterium wyboru pozostaje wysokość pensji.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/08/48fa22afd7e2434981d29ac62fdea55e.jpg
Handel , HR

Biedronka stawia na inkluzywność

Biedronka chce przyczynić się do aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami zatrudniając je na stanowisku asystenta kas samoobsługowych. Zdaniem sieci jest to najlepiej dostosowane stanowisko do potrzeb tej grupy.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/07/68fe8a7c-d2ce-4628-920c-9162e626434e.jpg
Budownictwo i nieruchomości , HR

Inkluzywne biura: jak dostosować miejsca pracy do potrzeb osób neuroróżnorodnych?

Dla architektów pojęcie neuroróżnorodności w projektowaniu miejsc pracy oznacza zastosowanie rozwiązań, które nie tylko odpowiedzą na potrzeby pracowników o zróżnicowanej wrażliwości sensorycznej, ale też będą wspierać ich produktywność. Dowiedz się jakie rozwiązania warto zastosować, aby biuro było przyjazne wszystkim pracownikom.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/07/hannah-busing-Zyx1bK9mqmA-unsplash.jpg
HR

Jak angażować pracowników w działania ESG?

Realizacja strategii ESG może być elementem skutecznego employer brandingu, czyli budowania wizerunku pracodawcy. Na rynku zatrudnienia zwraca się coraz większą uwagę na to, czy działalność firmy jest zgodna z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/07/Art-grafika-2.jpg
HR

Nowe przepisy o czasie pracy a zdrowie psychiczne pracowników

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło rozpoczęcie prac nad zmianami w kodeksie pracy dotyczącymi czasu pracy. W ramach konsultacji społecznych rozważane są dwie opcje: czterodniowy tydzień pracy lub tydzień skrócony do 35 godzin. 
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/oliver-olah-KD8nzFznQQ0-unsplash.jpg
HR

Drzewo za każdego pracownika

Rusza kolejna odsłona wyzwania Healthy Cities promującego regularną aktywność fizyczną wśród pracowników firm i mieszkańców miast. Zgłaszając swoją firmę i angażując pracowników w wyzwanie można zadbać o ich zdrowe nawyki, dobre samopoczucie i integrację. Zwycięzcy obejmą patronatem rewitalizację torfowisk we współpracy z UNEP/GRID-Warszawa.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/airfocus-v89zhr0iBFY-unsplash.jpg
HR

Zespoły ESG to wciąż rzadkość w Polsce

Prawie 40 proc. firmy przemysłowych, architektonicznych i budowlanych deklaruje już, że podchodzi poważnie do aspektów związanych z ESG, choć często nie ma wyznaczonych osób czy działów, które zajmowałyby się celami zrównoważonego rozwoju – pokazuje II edycja raportu Autodesk „Droga do zrównoważonego rozwoju”. Poznaj inne, ciekawe wnioski płynące z badania.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/Akademia-ESG_memento-media-unsplash.jpg
HR

Boomersi i Zetki w jednym zespole – czy to się może udać?

Obecnie, na rynku pracy aktywne są aż cztery pokolenia: Baby Boomers, którzy debiutowali na rynku pracy w latach 80. oraz przedstawiciele kolejnych pokoleń: X, Y i Z. Wielopokoleniowe kadry to dla pracodawcy wyzwanie, ale także – przy umiejętnej polityce włączania – szansa, aby tworzyć świetne miejsca pracy i jednocześnie zapewnić firmie sukces.
12