Studia podyplomowe z ESG coraz częściej pojawiają się w ofercie uczelni wyższych. Liczba różnorodnych kierunków w tej dziedzinie rośnie i chociaż programy studiów pokrywają się w znacznej mierze, każda uczelnia ma coś unikatowego w swojej ofercie. Aby ułatwić decyzję o wyborze studiów, przygotowaliśmy zestawienie i porównanie 47 kierunków związanych z ESG.
Pobierz terazSzacuje się, że do 2030 r. w Polsce powstanie 300 tys. nowych miejsc pracy związanych z zieloną transformacją – tak wynika z raportu ,,Zielone kompetencje i miejsca pracy w Polsce” Konfederacji Lewiatan. Rosnąca świadomość ekologiczna oraz odpowiedzialność społeczna (w tym kwestie związane z greenwashingiem) stają się nie tylko motorem zmian, ale także kluczowymi elementami zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę. Osoby, które chcą podnieść swoje kompetencje, mogą rozważyć podjęcie studiów podyplomowych z ESG – polskie uczelnie już dziś oferują szeroką gamę kierunków w tym obszarze.
W zestawieniu przygotowanym przez ekspertów Akademii ESG zebraliśmy dane na temat 47 kierunków związanych z tematyką ESG, oferowanych przez polskie uczelnie – zarówno publiczne jak i prywatne. Pobierz plik i dowiedz się:
Pobierz plik i dowiedz się:
- Jakie uczelnie oferują studia podyplomowe w obszarze ESG?
- Czym różnią się programy studiów ESG?
- Ile kosztują poszczególne studia podyplomowe ESG?
- Ile godzin zajęć oferują?
- Jaka jest forma zajęć (stacjonarna/ hybrydowa/ online)?
- Jakie certyfikaty potwierdzające kompetencje możesz zdobyć w ramach kierunku?
- Na których kierunkach studiów ESG zajęcia są prowadzone nie tylko przez kadrę akademicką ale także praktyków?
- Które uczelnie oferują dodatkowe warsztaty i wyjazdy terenowe w ramach programu studiów?