Krzyżyk zamykający popup

Aktualności

Zastosuj filtry Wyczyść filtry
Strzałka w górę Ukryj filtry
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/anne-nygard-vc-vPgGqAr4-unsplash.jpg
Legislacja

Zmiany w korporacyjnym standardzie net-zero

Inicjatywa Science Based Targets przygotowuje się do rewizji korporacyjnego standardu Net-Zero. SBTi określa cele, zakres, rezultaty, wstępny harmonogram i możliwości zaangażowania podczas procesu rewizji standardu.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Jak-ESG-wplywa-na-Twoj-biznes_Adeolu-eletu-Unsplash.jpg
Raport

ESG się po prostu opłaca

Uwzględnianie ESG w działalności biznesowej w długim horyzoncie czasowym zdecydowanie się opłaca i tworzy wartość dla interesariuszy - zaznaczali uczestnicy debaty ,,How to create value for business and stakeholders?", która odbyła się na Giełdzie Papierów Wartościowych.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/vincent-guth-sYncZH0wSBE-unsplash-scaled.jpg
Bez kategorii

Forum Zrównoważonego Rozwoju w Pekinie

HONOR zorganizował w Pekinie drugie Forum Zrównoważonego Rozwoju HONOR ESG. Wydarzenie wsparli m.in. Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO) czy Chińskie Stowarzyszenie Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Finansowanie-Europejskiego-Zielonego-Ladu_Towfiqu-Barbhuiya-Unsplash.jpg
Raport

Firmy skarżą się, że ESG to koszty

Dwie trzecie firm jest zdania, że wdrażanie nowych standardów oraz procesów związanych z ESG zwiększają ich koszty. Jednocześnie przedsiębiorcy wskazują, że dostęp do finansowania stanowi największe wyzwanie w transformacji ku bardziej zrównoważonej działalności.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/memento-media-2pPw5Glro5I-unsplash.jpg
Podstawy ESG , Raport

Jak dyrektorzy patrzą na ESG

Tylko co czwarty dyrektor i menażer wyższego szczebla jest w pełni usatysfakcjonowany realizacją priorytetów dotyczących ESG, a zaledwie 8 proc. jest zadowolonych z uzasadnienia biznesowego zrównoważonej działalności. To pokazuje znaczną lukę w danych strategicznych i kluczowych informacjach dostępnych na poziomie zarządów firm.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/charlesdeluvio-FK81rxilUXg-unsplash.jpg
E-commerce

E-klienci chcą zielonych rozwiązań

Ponad połowa kupujących online, wybierając sklep internetowy, bierze pod uwagę to, czy ma do czynienia z firmą odpowiedzialną społecznie, wynika z raportu „Odpowiedzialny e-commerce”.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/jj-ying-8bghKxNU1j0-unsplash-scaled.jpg
Raportowanie niefinansowe

Technologie ERP pomogą w raportowaniu ESG

Wiele organizacji boryka się z tym jak technicznie zabrać się za kwestię raportowania czynników ESG. Tymczasem dane, których potrzebują bardzo często znajdują się już w ich systemach.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/marc-newberry-9vcEn3BJyy8-unsplash-scaled.jpg
GOZ

System kaucyjny jest konieczny

Roczna światowa roczna produkcja tworzyw sztucznych podwoiła się z 234 milionów ton metrycznych w 2000 r. do 460 milionów ton metrycznych w 2019 r. - wynika z danych UNEP. Jeśli będziemy funkcjonowali zgodnie ze scenariuszem business as usual w 2040 r. produkcja przekroczyły 700 mln ton.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/pexels-vojtech-okenka-127162-392018.jpg
Podstawy ESG

Większość firm nie wie czy ESG ich dotyczy

Prawie dwie trzecie kierujących dużymi i średnimi firmami w Polsce nie wie, czy i kiedy ich organizacja zostanie objęta obowiązkiem raportowania ESG - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Grant Thornton.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/pexels-pixabay-39553-scaled.jpg
Powietrze

Zmiany w programie Czyste Powietrze. Na część urządzeń nie będzie dotacji

Po 13 czerwca dotacje na pompy ciepła przyznawane będą tylko do zakupu urządzeń z listy ZUM. Znajdują się na niej wyłącznie produkty certyfikowane.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/towfiqu-barbhuiya-nApaSgkzaxg-unsplash-scaled.jpg
Raportowanie niefinansowe

Analiza podwójnej istotności zmienia zasady raportowania ESG

Chociaż wskaźników do zaraportowania ESG jest ponad 100, nie wszystkie będą obowiązkowe. Zadecyduje o tym analiza podwójnej istotności.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/closeup-shot-realistic-waving-flag-europe-with-interesting-textures-scaled.jpg
Inwestycje

40 mld zł z KPO na zielone inwestycje

Samorządy mogą już ubiegać się o fundusze z Krajowego Planu Odbudowy w formie preferencyjnych pożyczek na ekologiczne inwestycje.
12