Krzyżyk zamykający popup

Raporty

Filtruj Wyczyść filtry
Strzałka w górę Ukryj filtry

Emerging Trends in Infrastructure

Autor: KPMG
Data publikacji: 2024
Raport przedstawia 10 kluczowych trendów, które będą wpływać na rozwój infrastruktury w nadchodzącym rok m.in, transformację energetyczną i zmiany klimatu. Raport wskauzje, że infrastruktura odegra zasadniczą rolę w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju.

ESG w pigułce – prawne wyzwania zrównoważonego rozwoju

Autor: Wardyński i Wspólnicy
Data publikacji: 2024
Raport identyfikuje kluczowe ryzyka ESG w różnych obszarach prawa, m.in. sprawozdawczości, ochrony środowiska, konkurencji, finansów, rynku pracy i zamówień publicznych. Publikacja zawiera praktyczne wskazówki, jak ograniczyć ryzyka ESG i wykorzystać szanse płynące z transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju.

The EPBD decrypted: a treasure chest of opportunities to accelerate building decarbonisation

Autor: BPIE
Data publikacji: 2024
Raport stanowi wstępną analizę zmian wprowadzonych rewizją dyrektywy EPBD. Publikacja skupia się na wybranych aspektach regulacyjnych, które wymagają największej uwagi ze względu na swoją złożoność lub przewidywany wpływ na dekarbonizację.

Much more than a market

Autor: Komisja Europejska
Data publikacji: 2024
Raport podkreśla kluczową rolę jednolitego rynku w rozwoju gospodarczym oraz budowaniu dobrobytu i solidarności w Unii Europejskiej. Autorzy raportu zwracają uwagę na wyzwania związane z globalnymi kryzysami oraz wskazują na konieczność wprowadzenia znaczących reform w celu wzmocnienia pozycji jednolitego rynku UE.

Making clean power flexy

Autor: Ember
Data publikacji: 2024
Raport przedstawia przegląd czystej elastyczności w UE, koncentrując się na magazynach energii bateryjnej i elastyczności po stronie popytu jako dwóch kluczowych elementach umożliwiających przejście w kierunku czystego systemu energetycznego.

Beyond foundations. Mainstreaming sustainable solutions to cut emissions from the buildings sector

Autor: ONZ
Data publikacji: 2024
Raport analizuje postępy i przedstawia zalecenia dla rządów, przemysłu i społeczeństwa obywatelskiego dotyczące dekarbonizacji sektora budownictwa do 2050 roku.

Anchoring ESG in governance – Taking a strategic approach towards corporate governance, board-level responsibility and reporting

Autor: KPMG
Data publikacji: 2024
Raport analizuje strukturę i funkcjonowanie jednostek ds. zrównoważonego rozwoju w korporacjach, czynniki ich sukcesu oraz plany rozwoju na przyszłość. Publikacja bazuje na wywiadach z 50 dyrektorami ds. zrównoważonego rozwoju i menedżerami z 10 krajów.

Społeczny Fundusz Klimatyczny

Autor: Fundacja Instytut Reform
Data publikacji: 2024
Publikacja opisuje działanie nowego systemu ETS2, kluczowe elementy Społecznego Funduszu Klimatycznego oraz wymogi dotyczące przygotowania Społecznego Planu Klimatycznego (SPK).

Investing in Europe’s prosperity A vision for financing the transition to sustainability 2024–2030

Autor: E3G
Data publikacji: 2024
Raport bada współdziałanie finansów publicznych i prywatnych w kontekście transformacji Europy w kierunku neutralności klimatycznej. Publikacja analizuje wyzwania i możliwości mobilizacji obu rodzajów finansowania do 2030 roku.

Projekt Standardu. Dobrowolne ESRS dla MŚP nienotowanych na giełdzie (VSME ESRS)

Autor: EFRAG
Data publikacji: 2024
Tłumaczenie na język polski dobrowolnego standardu ESRS dla małych i średnich przedsiębiorstw nienotowanych na giełdzie (Projekt standardu VSME). Projekt został opublikowany przez EFRAG wyłącznie w celu zgłaszania uwag i towarzyszy mu Uzasadnienie wniosków dotyczące VSME.

Unpacking Sustainable Finance Disclosure Regulation

Autor: KPMG
Data publikacji: 2024
Raport analizuje wpływ Rozporządzenia w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych (SFDR) na zarządzających aktywami. Raport bada strategie i działania wdrażające wymogi SFDR przez uczestników rynku fiansowego.

Jak skutecznie modernizować budynki wielorodzinne. Poradnik dla zarządców nieruchomości.

Autor: PLGBC
Data publikacji: 2024
Poradnik skierowany dla osób chcących poprawić efektywność energetyczną budynków. Publikacja omawia strategie dekarbonizacji sektora budowlanego, m.in. audyty energetyczne, modernizację instalacji, zastosowanie pomp ciepła i fotowoltaiki, a także finansowanie termomodernizacji.

Credible Transition Plans: The micro-prudential perspective

Autor: NGFS
Data publikacji: 2024
Raport jest elementem pakietu "Transition Plan Package". Raport „Credible Transition Plans: The micro-prudential perspective” bada kluczowe elementy wiarygodnych planów transformacji i sposoby oceny wiarygodności i związanych z nią obaw przez organy nadzoru mikroprudencjalnego.

Odpowiedzialny biznes w Polsce 2023. Dobre praktyki

Autor: FOB
Data publikacji: 2024
Raport stanowi największy w Polsce przegląd dobrych praktyk rynkowych z obszaru zrównoważonego rozwoju. Prezentuje 1046 inicjatyw zrównoważonych, zrealizowanych przez 266 firm w 2023 r.

Realizacja celów zrównoważonego rozwoju w polskim biznesie

Autor: Polski Instytut Ekonomiczny
Data publikacji: 2024
Celem raportu jest pokazanie skali zaangażowania polskich przedsiębiorstw w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Publikacja prezentuje stopień zaangażowania firm z perspektywy ilościowej m.in. analizując poziom świadomości celów zrównoważonego rozwoju wśród polskich firm, poczucie wpływu przedstawicieli na realizację celów Agendy 2030, zakres zaangażowania w realizację celów zrównoważonego rozowju.

Tailoring Transition Plans: Considerations for EMDEs

Autor: NGFS
Data publikacji: 2024
Raport jest elementem pakietu "Transition Plan Package". Publikacja „Tailoring Transition Plans: Considerations for EMDEs” bada unikalne perspektywy, priorytety i wyzwania w planach transformacji instytucji finansowych na rynkach wschodzących i w gospodarkach rozwijających się (EMDE).