Krzyżyk zamykający popup
Webinar: Zielone kłamstwa. Czy greenwashing dotyczy Twojej firmy? Czytaj więcej

Studia podyplomowe z ESG coraz częściej pojawiają się w ofercie uczelni wyższych. Liczba różnorodnych kierunków w tej dziedzinie rośnie i chociaż programy studiów pokrywają się w znacznej mierze, każda uczelnia ma coś unikatowego w swojej ofercie. Aby ułatwić decyzję o wyborze studiów, przygotowaliśmy zestawienie i porównanie 47 kierunków związanych z ESG.

Pobierz teraz

Szacuje się, że do 2030 r. w Polsce powstanie 300 tys. nowych miejsc pracy związanych z zieloną transformacją – tak wynika z raportu ,,Zielone kompetencje i miejsca pracy w Polsce” Konfederacji Lewiatan. Rosnąca świadomość ekologiczna oraz odpowiedzialność społeczna (w tym kwestie związane z greenwashingiem) stają się nie tylko motorem zmian, ale także kluczowymi elementami zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę. Osoby, które chcą podnieść swoje kompetencje, mogą rozważyć podjęcie studiów podyplomowych z ESG – polskie uczelnie już dziś oferują szeroką gamę kierunków w tym obszarze. 

W zestawieniu przygotowanym przez ekspertów Akademii ESG zebraliśmy dane na temat 47 kierunków związanych z tematyką ESG,  oferowanych przez polskie uczelnie – zarówno publiczne jak i prywatne.

Pobierz plik i dowiedz się:

  • Jakie uczelnie oferują studia podyplomowe w obszarze ESG?
  • Czym różnią się programy studiów ESG?
  • Ile kosztują poszczególne studia podyplomowe ESG?
  • Ile godzin zajęć oferują?
  • Jaka jest forma zajęć (stacjonarna/ hybrydowa/ online)?
  • Jakie certyfikaty potwierdzające kompetencje możesz zdobyć w ramach kierunku?
  • Na których kierunkach studiów ESG zajęcia są prowadzone nie tylko przez kadrę akademicką ale także praktyków?
  • Które uczelnie oferują dodatkowe warsztaty i wyjazdy terenowe w ramach programu studiów?
Pobierz teraz

Jak wybrać idealne studia podyplomowe w zakresie ESG?

1. Zdefiniuj swoje cele zawodowe – zastanów się, co chcesz osiągnąć dzięki studiom podyplomowym. Na przykład, jeśli planujesz rozwijać się w sektorze finansowym, wybierz kierunek, który oferuje moduły związane z zarządzaniem finansami w kontekście ESG.

2. Zwróć uwagę na wykładowców – wybierając kierunek studiów podyplomowych z ESG sprawdź, jaki jest udział wykładowców akademickich i praktyków. Programy z dużym udziałem praktyków mogą dostarczyć cennych umiejętności, które mają bezpośrednie zastosowanie w pracy zawodowej.

3. Przeanalizuj program studiów – dokładnie przeanalizuj dostępne moduły i wybierz program, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom zawodowym. Sprawdź, czy uczelnia oferuje dodatkowe certyfikaty, które mogą podnieść Twoje kwalifikacje.

4. Rozważ cenę  – przelicz koszt studiów na godzinę zajęć i oceń, czy inwestycja jest adekwatna do oferowanej wartości. Pamiętaj, że czasem droższy program może zapewniać lepsze możliwości rozwoju.

5. Poszukaj programów z unikalnymi wyróżnikami – programy studiów z ESG oferujące dodatkowe zajęcia, wyjazdy terenowe czy współpracę z międzynarodowymi partnerami mogą dostarczyć nieocenionych doświadczeń, które wzbogacą Twoje CV.

Wybór odpowiednich studiów podyplomowych ESG to ważny krok w rozwoju kariery. Perspektywy zawodowe w tym obszarze są obiecujące, a zapotrzebowanie  na specjalistów ESG w różnych sektorach gospodarki rośnie. Networking i budowanie relacji zawodowych podczas studiów mogą otworzyć drzwi do ciekawych możliwości. W końcu, zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają absolwentom mieć realny wpływ na kształtowanie bardziej zrównoważonej przyszłości biznesu i społeczeństwa.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

>> Przeczytaj nasza analizę „Jakie studia podyplomowe z ESG wybrać? Poradnik”

Akademia ESG_Logo zielone kwadrat
Akademia ESG to największa w Polsce baza wiedzy o ESG. Inspirujemy do wdrażania zrównoważonych praktyk, stając się miejscem pierwszego wyboru dla każdego, szukającego najlepiej przygotowanych informacji na temat ESG. E-mail: redakcja@akademiaesg.pl
Napisz do nas