Krzyżyk zamykający popup

Wyniki wyszukiwania dla:

Szukaj
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/Akademia-ESG_memento-media-unsplash.jpg
HR

Od ESG nie ma ucieczki, a ekspertów brak. Dlatego powstała Akademia ESG.

Bardziej niż zielonego hurraoptymizmu potrzebujemy dyskusji i… edukacji. Wreszcie powstaje baza wiedzy o ESG będąca również przestrzenią, w której głos zabiorą praktycy. Portal Akademia ESG pokaże firmom, jak ugryźć temat zrównoważonego rozwoju. Zwłaszcza w obliczu mnożących się wątpliwości wokół unijnych dyrektyw.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/pexels-pixabay-159751-scaled.jpg
GOZ

Cyrkularna przepaść

Aż 90 proc. materiałów w Europie to produkty nieodnawialne. Jak zmniejszyć lukę cyrkularną, a tym samym odciążyć środowisko? Luka cyrkularności, czyli odsetek surowców nieodnawialnych znajdujących się poza obiegiem zamkniętym, wynosi 92,8% na świecie. Jednocześnie konsumujemy 1,6 razy więcej zasobów niż pozwalają na to możliwości regeneracyjne Ziemi.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/priscilla-du-preez-XkKCui44iM0-unsplash.jpg
Raport

Millenialsi i Zetki chcą pracować w zielonych firmach

Ponad połowa kandydatów zanim wyśle swoje CV sprawdza reputację firmy pod kątem ochrony środowiska, wynika z raportu Manpower Group & Rocketjobs.pl.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/anne-nygard-vc-vPgGqAr4-unsplash.jpg
Legislacja

Zmiany w korporacyjnym standardzie net-zero

Inicjatywa Science Based Targets przygotowuje się do rewizji korporacyjnego standardu Net-Zero. SBTi określa cele, zakres, rezultaty, wstępny harmonogram i możliwości zaangażowania podczas procesu rewizji standardu.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Jak-ESG-wplywa-na-Twoj-biznes_Adeolu-eletu-Unsplash.jpg
Raport

ESG się po prostu opłaca

Uwzględnianie ESG w działalności biznesowej w długim horyzoncie czasowym zdecydowanie się opłaca i tworzy wartość dla interesariuszy - zaznaczali uczestnicy debaty ,,How to create value for business and stakeholders?", która odbyła się na Giełdzie Papierów Wartościowych.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/vincent-guth-sYncZH0wSBE-unsplash-scaled.jpg
Bez kategorii

Forum Zrównoważonego Rozwoju w Pekinie

HONOR zorganizował w Pekinie drugie Forum Zrównoważonego Rozwoju HONOR ESG. Wydarzenie wsparli m.in. Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO) czy Chińskie Stowarzyszenie Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Finansowanie-Europejskiego-Zielonego-Ladu_Towfiqu-Barbhuiya-Unsplash.jpg
Raport

Firmy skarżą się, że ESG to koszty

Dwie trzecie firm jest zdania, że wdrażanie nowych standardów oraz procesów związanych z ESG zwiększają ich koszty. Jednocześnie przedsiębiorcy wskazują, że dostęp do finansowania stanowi największe wyzwanie w transformacji ku bardziej zrównoważonej działalności.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/memento-media-2pPw5Glro5I-unsplash.jpg
Podstawy ESG , Raport

Jak dyrektorzy patrzą na ESG

Tylko co czwarty dyrektor i menażer wyższego szczebla jest w pełni usatysfakcjonowany realizacją priorytetów dotyczących ESG, a zaledwie 8 proc. jest zadowolonych z uzasadnienia biznesowego zrównoważonej działalności. To pokazuje znaczną lukę w danych strategicznych i kluczowych informacjach dostępnych na poziomie zarządów firm.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/charlesdeluvio-FK81rxilUXg-unsplash.jpg
E-commerce

E-klienci chcą zielonych rozwiązań

Ponad połowa kupujących online, wybierając sklep internetowy, bierze pod uwagę to, czy ma do czynienia z firmą odpowiedzialną społecznie, wynika z raportu „Odpowiedzialny e-commerce”.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/jj-ying-8bghKxNU1j0-unsplash-scaled.jpg
Raportowanie niefinansowe

Technologie ERP pomogą w raportowaniu ESG

Wiele organizacji boryka się z tym jak technicznie zabrać się za kwestię raportowania czynników ESG. Tymczasem dane, których potrzebują bardzo często znajdują się już w ich systemach.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/marc-newberry-9vcEn3BJyy8-unsplash-scaled.jpg
GOZ

System kaucyjny jest konieczny

Roczna światowa roczna produkcja tworzyw sztucznych podwoiła się z 234 milionów ton metrycznych w 2000 r. do 460 milionów ton metrycznych w 2019 r. - wynika z danych UNEP. Jeśli będziemy funkcjonowali zgodnie ze scenariuszem business as usual w 2040 r. produkcja przekroczyły 700 mln ton.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/pexels-vojtech-okenka-127162-392018.jpg
Podstawy ESG

Większość firm nie wie czy ESG ich dotyczy

Prawie dwie trzecie kierujących dużymi i średnimi firmami w Polsce nie wie, czy i kiedy ich organizacja zostanie objęta obowiązkiem raportowania ESG - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Grant Thornton.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/pexels-pixabay-39553-scaled.jpg
Powietrze

Zmiany w programie Czyste Powietrze. Na część urządzeń nie będzie dotacji

Po 13 czerwca dotacje na pompy ciepła przyznawane będą tylko do zakupu urządzeń z listy ZUM. Znajdują się na niej wyłącznie produkty certyfikowane.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/towfiqu-barbhuiya-nApaSgkzaxg-unsplash-scaled.jpg
Raportowanie niefinansowe

Analiza podwójnej istotności zmienia zasady raportowania ESG

Chociaż wskaźników do zaraportowania ESG jest ponad 100, nie wszystkie będą obowiązkowe. Zadecyduje o tym analiza podwójnej istotności.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/closeup-shot-realistic-waving-flag-europe-with-interesting-textures-scaled.jpg
Inwestycje

40 mld zł z KPO na zielone inwestycje

Samorządy mogą już ubiegać się o fundusze z Krajowego Planu Odbudowy w formie preferencyjnych pożyczek na ekologiczne inwestycje.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Hemma-Orawska_002-1920x600-1.jpg
Budownictwo

Skanska inwestuje w eko rozwiązania

Osiedla Skanska Hemma Orawska i Nu! Warszawa Wola 1 otrzymały ocenę ,,very good" w systemie BREEAM oceniającym ekologiczne akspekty projektowania, budowy i użytkowania obiektów.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/marcin-jozwiak-kGoPcmpPT7c-unsplash-1-scaled.jpg
Delivery

Co napędza zrównoważony rozwój w branży logistycznej

Sektor logistyki i magazynowania – jako krwiobieg gospodarki – musi nadążać za rosnącymi wymaganiami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju. Mogą one nie tylko przynosić korzyści środowiskowe i społeczne, ale również opłacać się finansowo.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/rivage-aI4RJ-Mw4I-unsplash.jpg
Legislacja

CEAP, czyli unijny plan działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym

Unia Europejska wyznaczyła siedem sektorów gospodarki kluczowych dla osiągnięcia cyrkularności. Sprawdź, które obszary podlegają zaostrzonym regulacjom w tym zakresie. 
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/chuttersnap-nXJyZLBnyUQ-unsplash-scaled.jpg
Budownictwo

Budynki cyrkularne – ekologiczne, oszczędne i adaptowalne

Sektor nieruchomości odpowiada za znaczący udział szkodliwych emisji i generowania odpadów. Sprawdź, w jaki sposób budynki mogą stać się fundamentem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/jilbert-ebrahimi-b0p818k8Ok8-unsplash-1-scaled.jpg
Bez kategorii

Zamknij obieg by uratować planetę

Obecnie konsumujemy więcej, niż pozwalają na to możliwości Ziemi. Przejście na model gospodarki cyrkularnej może być jedyną szansą na pogodzenie ochrony przyrody i utrzymanie wysokiego poziomu życia ludzi.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/06/pascal-meier-HfYk04kY0ZQ-unsplash-scaled.jpg
Delivery

Z tymi eko wyzwaniami mierzy się branża logistyczna

Rosnąca presja regulacyjna, społeczna i biznesowa sprawia, że uwzględnianie zasad ESG zyskuje na znaczeniu wśród polskich firm logistycznych. Sektor mierzy się jednak z licznymi trudnościami.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Czym-jest-Taksonomia-UE_Christian-Lue-Unsplash.jpg
Taksonomia

Czym jest Taksonomia UE?

Ocena rzeczywistego wpływu przedsiębiorstwa na środowisko bywa trudna, szczególnie gdy do porównanie jest kilka podmiotów. Taksonomia UE ma ułatwić to zadanie.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Jak-nie-dac-sie-zwiesc-zielonym-haslom_Milad-Vigerova-Unsplash.jpg
Greenwashing

Jak nie dać się zwieść zielonym hasłom?

Nie każdy slogan reklamowy zapewniający o ekologicznych cechach produktu jest zgodny z prawdą. Dowiedz się jak nie dać się wprowadzić w błąd.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Marketing-bez-greenwashingu-_Sticker-Mule-Unsplash.jpg
Greenwashing

Marketing bez greenwashingu

Czy Twój biznes rzeczywiście jest zielony, czy to tylko strategia marketingowa? Poznaj siedem praktyk, dzięki którym unikniesz greenwashingu w komunikacji.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Greenwashing-falszywy-ekowizerunek-firmy_Brian-Yurasits-Unsplash.jpg
Greenwashing

Greenwashing – fałszywy ekowizerunek firmy

Zainteresowanie ochroną środowiska wśród firm znacząco wzrosło. Niestety, wiele z nich koncentruje się jedynie na tworzeniu fałszywego ekowizerunku, zamiast wdrażać realne działania.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Finansowanie-Europejskiego-Zielonego-Ladu_Towfiqu-Barbhuiya-Unsplash.jpg
Legislacja

Finansowanie Europejskiego Zielonego Ładu

Finansowanie Europejskiego Zielonego Ładu zakłada inwestycje na poziomie 2,5 bln euro w samą infrastrukturę energetyczną. Fundusze unijne odegrają kluczową rolę w finansowaniu zielonej transformacji.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Najwazniejsze-zalozenia-Europejskiego-Zielonego-Ladu_Hannah-Hoggatt-Unsplash.jpg
Legislacja , Podstawy ESG

Najważniejsze założenia Europejskiego Zielonego Ładu

Poznaj założenia inicjatyw wchodzących w skład Europejskiego Zielonego Ładu, których nadrzędnym celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej przez Unię Europejską do 2050 r.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Czy-ESG-jest-obowiazkowe_Fara-Almazouni-Unsplash.jpg
Podstawy ESG

Czy ESG jest obowiązkowe?

Choć obowiązek raportowania ESG obejmuje jeszcze niewielu graczy, to grono to szybko się powiększy. Wiele firm decyduje się włączać ESG do swojej strategii nawet gdy nie jest to jeszcze wymagane przez prawo.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Jak-ESG-wplywa-na-Twoj-biznes_Adeolu-eletu-Unsplash.jpg
Podstawy ESG

Jak ESG wpływa na Twój biznes

Choć ESG jest niekiedy określane jako czynniki pozafinansowe, to działania w jego zakresie mogą mieć bezpośredni wpływ na zyski firmy. 
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_S-i-G-czyli-czynniki-spoleczne-i-lad-korporacyjny_Smartworks-Coworking-Unsplash.jpg
Podstawy ESG

S i G, czyli czynniki społeczne i ład korporacyjny

ESG kojarzy się przede wszystkim z ochroną środowiska, ale pojęcie to obejmuje także kwestie społeczne oraz ład korporacyjny. Dowiedz się, co dokładnie kryje się za literami S i G. 
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Jak-mierzyc-zrownowazony-rozwoj_Towfiqu-Barbhuiya-Unsplash.jpg
Podstawy ESG

Jak mierzyć zrównoważony rozwój?

Mimo braku jednolitych standardów w zakresie raportowania ESG, przedsiębiorstwa podejmują próby oceny swojego wpływu na środowisko i społeczeństwo. Poznaj dobre praktyki w tym zakresie.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/Akademia-ESG_Co-oznacza-skrot-ESG_Noah-Busher-Unsplash.jpg
Podstawy ESG

Co oznacza skrót ESG?

Poznaj rozwinięcie skrótu ESG i dowiedz się jakie czynniki stoją za poszczególnymi literami.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/baza2.png

TEst 1 #2

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam quis erat vitae velit venenatis aliquet. Aenean eu nulla nisi. Donec gravida elementum purus nec auctor.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/baza2.png

TEst 1 #13

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam quis erat vitae velit venenatis aliquet. Aenean eu nulla nisi. Donec gravida elementum purus nec auctor.
Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/baza2.png

TEst 1 #12

Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/baza2.png

TEst 1 #11

Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/baza2.png

TEst 1 #10

Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/baza2.png

TEst 1 #9

Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/baza2.png

TEst 1 #8

Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/baza2.png

TEst 1 #7

Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/baza2.png

TEst 1 #6

Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/baza2.png

TEst 1 #5

Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/baza2.png

TEst 1 #4

Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/baza2.png

TEst 1 #3

Zdjęcie wpisu: https://akademiaesg.pl/wp-content/uploads/2024/05/baza2.png

TEst 1