Krzyżyk zamykający popup

Partner strategiczny

O firmie

Pekabex od ponad 50 lat jest największym polskim producentem elementów prefabrykowanych oraz generalnym wykonawcą. Ponad dwa tysiące naszych specjalistów zajmuje się projektowaniem, produkcją, logistyką, montażem oraz wykonawstwem i developmentem inwestycji. Produkujemy elementy w nowoczesnej technologii modułowej wykorzystywane do realizacji obiektów takich jak: hale produkcyjne, magazyny, biura, obiekty handlowe, dworce, parkingi, osiedla mieszkaniowe, mosty i tunele. 

Działamy w sześciu fabrykach w Poznaniu, Bielsku-Białej i Mszczonowie, dwóch w Gdańsku, a także w niemieckim Marktzeuln. Prowadzimy inwestycje budowlane w Polsce, krajach skandynawskich i Niemczech. W lipcu 2015 r. z sukcesem zadebiutowaliśmy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Naszą największą wartością są ambitni, zaangażowani i lubiący swoją pracę ludzie. Działamy odpowiedzialnie i rzetelnie. Celem Grupy Pekabex jest osiągnięcie pozycji znaczącego gracza na rynku europejskim.

Z czym się mierzymy?

Mając świadomość postępujących zmian klimatu i ich skutków w skali mikro i makro, jak również istotnej roli firm budowlanych w przechodzeniu na niskoemisyjną gospodarkę, analizujemy etapy pozyskania materiałów: od do wytworzenia danego produktu, przez etap produkcji, transport, montaż, użytkowanie, po utylizację i recykling. Dostarcza nam to szczegółowych informacji, które możemy wykorzystać do dobierania najbardziej potrzebnych i skutecznych rozwiązań.

Jak sobie radzimy?

Podjęliśmy decyzję o przyjęciu i wdrożeniu Polityki Klimatycznej Grupy Pekabex, Zielonych Standardów Generalnego Wykonawstwa i Developmentu. Co roku publikujemy Raporty Zintegrowane, począwszy od podsumowania 2018 r., zawierające wszystkie istotne kwestie ESG. Wśród działań na rzecz zrównoważonego rozwoju wymienić można:

 • monitoring i redukcję zużycia energii elektrycznej, 
 • recykling odpadów i rozwiązania z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego,
 • inwestycje w farmy fotowoltaiczne oraz zakup gwarancji pochodzenia energii z odnawialnych źródeł,
 • innowacyjne rozwiązania technologiczne w obszarze produkcji i budowy, przechodzimy np. na cementy niskoemisyjne.

Posiadamy też certyfikację Environmental Product Declaration (EPD)  na wszystkie rodzaje naszych produktów. Realnie wpływa ona na uzyskanie większej liczby punktów w przypadku certyfikacji wielokryterialnej zrównoważonych budynków (np. BREEAM, LEED). 

Zintegrowany System Zarządzania

W roku 2021 Grupa wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania, który umożliwia kompleksowe zarządzanie kluczowymi procesami wewnętrznymi. Dzięki temu podejściu, Grupa Pekabex może efektywniej realizować cele zrównoważonego rozwoju, jednocześnie zapewniając wysoką jakość produktów i usług oraz bezpieczeństwo pracowników. Zintegrowany System Zarządzania Grupy Pekabex obejmuje:

 • System Zarządzania Środowiskowego zgodny z normą ISO 14001:2015 – certyfikacja potwierdza stosowanie rozwiązań ograniczających negatywny wpływ działalności na środowisko,
 • System Zarządzania Jakością wg ISO 9001,
 • System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną wg ISO 45001.
Skontaktuj się z nami

  Firmowy adres e-mail
  Numer telefonu
  Temat wiadomości
  Klikając przycisk “Wyślij zapytanie” zgadzasz się na kontakt telefoniczny oraz mailowy w celu przekazania przez nas informacji handlowych. Twoje dane będą przetwarzane w celach marketingowych. Szczegóły dot. przetwarzania Twoich danych Polityka Prywatności.