Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Raportowanie kwestii ESG (webinar)

Świadome, spójne i rzetelne zarządzanie firmą w oparciu o kwestie ESG (skrót od angielskich słów environmental, social oraz governance) ma coraz większe znaczenie. Fundusze inwestycyjne, agencje ratingowe oraz jurorzy i jurorki różnego rodzaju rankingów i konkursów weryfikują, jak firmy są zarządzane i jak to komunikują. Często jest to robione nawet bez wiedzy samych spółek. Notowania indeksów giełdowych ESG pokazują, że firmy, które odpowiednio wdrażają działania z tego obszaru, są lepiej wyceniane.

Podczas webinaru uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się m.in.:
• na co w obszarze ESG zwracają uwagę firmy ratingowe i inwestorzy
• jak skutecznie komunikować działania ESG na stronach firmy i w raportach
• jak zbudować użyteczny serwis ESG
• jak wyglądają najciekawsze serwisy ESG

Dla uczestniczek i uczestników Akademii ESG udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Dla kogo?
Szkolenie skierowane jest do praktyków i praktyczek, które oczekują ponadpodstawowej wiedzy i nowych umiejętności z zakresu raportowania kwestii ESG przez firmy. Do udziału zapraszamy dyrektorów/dyrektorki, menedżerów/menedżerki i specjalistów/specjalistki ds. zrównoważonego rozwoju, CSR, relacji inwestorskich i komunikacji korporacyjnej.

10:00 – 10:10 Powitanie i wprowadzenie
10:10 – 11:00 Komunikacja kwestii ESG w raportach i na stronach – okiem agencji ratingowych oraz inwestorów
11:00 – 11:45 Użyteczny serwis ESG – najciekawsze przykłady i technikalia
11:45 – 12:00 Sesja pytań i odpowiedzi, podsumowanie spotkania

Przemysław Oczyp

Go Responsible

Konsultant, trener, doradca, Prezes Zarządu i Partner w firmie doradczej Go Responsible. Posiada doświadczenie pracy w biznesie i organizacjach pozarządowych oraz współpracy z administracją państwową. Realizuje projekty doradcze z zakresu ESG i CSR: budowanie strategii, przygotowanie i prowadzenie dialogu z interesariuszami, raportowanie niefinansowe, zintegrowane, ESG. Pracował dla takich klientów jak LOTOS, ENEA, Polpharma, Polenergia, mBank, T-Mobile, BGK, Kompania Piwowarska, Budimex, Gaz-System i PSG.

Łukasz Chojecki

TAILORS Group

Partner, współtwórca TAILORS Group. Menadżer z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie komunikacji korporacyjnej i finansowej oraz projektów digitalowych. Z wykształcenia politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał koordynując kampanie społeczne w Polskiej Akcji Humanitarnej. W następnych latach, pracując w agencji public relations, prowadził projekty z zakresu PR finansowego i produktowego, specjalizując się w działaniach dotyczących relacji inwestorskich. Od 2009 r. doradzał klientom prowadząc własną firmę, oferującą nie tylko działania z zakresu tradycyjnej komunikacji, ale przede wszystkim projekty digitalowe. Pracował dla takich klientów jak TAURON Polska Energia, Grupa Azoty, Wyborowa Pernod Ricard, Adobe, New World Resources, Prairie Mining, MMG czy PGE Energia Odnawialna.

Go Responsible od 2014 r. kompleksowo doradza firmom w sferze ESG i CSR. Wspiera je w formułowaniu strategii, dostarcza wiedzę w postaci szkoleń i analiz, a przede wszystkim pomaga w procesie raportowania niefinansowego i komunikacji ESG. Jej zespół tworzą eksperci z zakresu CSR i ochrony środowiska, specjaliści z dziedziny relacji inwestorskich oraz komunikacji korporacyjnej. Gwarantuje zgodność z międzynarodowymi wytycznymi i standardami, m.in. GRI, ISO 26000, UNGC, IIRC, a także dopasowanie informacji publikowanych na stronach korporacyjnych oraz w raportach rocznych i niefinansowych do tego, na co zwracają szczególną uwagę interesariusze, firmy ratingowe i fundusze inwestycyjne. Współpracuje z największymi firmami giełdowymi z różnych sektorów gospodarki.

TAILORS Group to zespół ekspertów ds. PR, IR i nowych technologii. Jako jedyna agencja na polskim rynku łączy kompetencje z dziedziny PR korporacyjnego, finansowego i produktowego, relacji inwestorskich, komunikacji wewnętrznej oraz doświadczenie w tworzeniu zaawansowanych projektów digitalowych. Tworzy innowacyjne narzędzia wspierające przedsiębiorstwa w komunikacji z otoczeniem, np. zaawansowane serwisy relacji inwestorskich oraz multimedialne raporty online. W swoim portfolio ma kilkadziesiąt projektów zrealizowanych dla największych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw z wszystkich kluczowych sektorów gospodarki – włączając w to podmioty notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Od 2017 r. TAILORS Group jest udziałowcem Go Responsible.


INWESTYCJA: 390 PLN netto

Dla uczestników i uczestniczek Akademii ESG udział w webinarze jest bezpłatny 

W przypadku wycofania zgłoszenia w terminie późniejszym niż 7 dni przed szkoleniem, uczestnik/uczestniczka zostanie obciążony/obciążona kosztem w wysokości 50% opłaty. Odwołanie zgłoszenia musi być dokonane w formie pisemnej. Możliwe jest zgłoszenie zastępstwa uczestnika/uczestniczki przez inną osobę. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia lub zmiany jego terminu, jednak nie później niż 7 dni przed datą szkolenia. Nieobecność uczestnika/uczestniczki na szkoleniu bez uprzedniego poinformowania skutkuje obciążeniem pełnymi kosztami udziału. Udział w szkoleniu jest płatny z góry, na podstawie wystawionej faktury pro forma.

Formularz zgłoszeniowy

 

Dane uczestnika/uczestniczki

Imię i nazwisko:

Stanowisko:

Telefon:

E-mail:


 

Dane do faktury

Firma:

Ulica:

Nr budynku i lokalu:

Kod pocztowy:

Miasto:

NIP:

 
WYRAŻAM ZGODĘ na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystanie moich danych osobowych przez Go Responsible Sp. z o.o. w celu przygotowania i przeprowadzenia powyższego programu szkoleniowego zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29 sierpnia 1997 r.

 
ZGADZAM SIĘ na przesyłanie przez Go Responsible Sp. z o.o. na podany przeze mnie adres e-mail informacji o szkoleniach, produktach, promocjach oraz innych informacji handlowych w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dn. 18 lipca 2002 r.
 

Go Responsible Sp. z o.o. nie udostępnia i nie udostępni nikomu Twoich danych i w każdej chwili masz możliwość rezygnacji z otrzymywania materiałów.

 

Potwierdzenie zgłoszenia:

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest przesłanie do organizatora zgłoszenia za pośrednictwem niniejszego formularza oraz dokonanie wpłaty na konto Go Responsible (szczegóły w tej drugiej kwestii otrzymają Państwo drogą mailową). Po opłaceniu stosownej faktury pro forma prześlemy potwierdzenie uczestnictwa.

 


Data szkolenia:

5 listopada 2020

Godzina:

10:00 - 12:00

Cena szkolenia:

390 PLN

Lokalizacja

online

Organizator

Go Responsible
Telefon:
504 099 561
Email:
szkolenia@goresponsible.pl

Udostępnij

termin_iko3