Ładowanie Wydarzenia

Trendy i wymogi raportowania ESG – szkolenie online

Szkolenie z bloku: Raporty i strategie ESG

Wprowadzenie do nowych zasad raportowania (CSRD/NFRD), wytyczne, najlepsze praktyki z rynku: Publikacja propozycji regulacji CSRD to prawdziwy game changer w raportowaniu. (Corporate Sustainability Reporting Directive) – Dyrektywa Komisji Europejskiej ds. raportowania zagadnień zrównoważonego rozwoju – nie tylko wzmacnia ale i rozbudowuje znacznie wymagania dotychczasowej (Non-Financial Reporting Directive – NFRD) oraz polskiego odpowiednika w ustawie o rachunkowości.

Jakie zalecenia powinny być wdrażane już teraz? Jakie cele mają regulacje i jak będzie wyglądać standaryzacja raportowania? Jakie będą obowiązkowe wskaźniki i mechanizmy naśladujące raportowanie finansowe, nowe progi stosowania i zakresy? Na czym polegać ma digitalizacja i analizy maszynowe raportów?

Umiejętności i wiedza uzyskana po szkoleniu:

  • Zakresy, progi i terminy wprowadzania wytycznych i regulacji UE w zakresie raportowania ‘zrównoważonego’, ‘zintegrowanego’
  • Kluczowe regulacje, wytyczne i kryteria techniczne
  • Benchmark raportowania niefinansowego w sektorach oraz międzynarodowo
  • Najważniejsze instytucje, partnerstwa i inicjatywy biznesowe w obszarze ESG

Grupa docelowa:
Szkolenie dla zarządów i rad nadzorczych,  dla zespołów raportowania ESG/CSR, działów strategii i relacji

Łukasz Chojecki

Tailors Group i Go Responsible

Menadżer z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie komunikacji korporacyjnej i finansowej oraz projektów digitalowych. Z wykształcenia politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał koordynując kampanie społeczne w Polskiej Akcji Humanitarnej. W następnych latach, pracując w agencji Public Relations, prowadził projekty z zakresu PR finansowego i produktowego, specjalizując się w działaniach dotyczących relacji inwestorskich. Od 2009 roku doradzał klientom prowadząc własną firmę oferującą nie tylko działania z zakresu tradycyjnej komunikacji, ale przede wszystkim projekty digitalowe. Pracował m.in. dla: TAURON Polska Energia, Grupa Azoty, Wyborowa Pernod Ricard, Adobe, New World Resources, Prairie Mining, MMG, PGE Energia Odnawialna i wielu innych.

Marcin Grzybek

Go Responsible

Ekspert CSR i ESG, od 2018 r. w Go Responsible pracuje nad strategiami i raportami zrównoważonego rozwoju, m.in. dla spółek z branż: finansowej, farmaceutycznej, budowlanej i energetycznej. Wcześniej przez 8 lat związany z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, gdzie odpowiadał ze realizację najważniejszych projektów organizacji, m.in. 7. Targów CSR czy czterech edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Szeroką wiedzę na temat CSR i ESG łączy z umiejętnościami analitycznymi. Doświadczony w realizacji szkoleń i wystąpień publicznych. Absolwent Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wolontariusz w Fundacji Ocalenie.

 

Go Responsible od 2014 r. kompleksowo doradza firmom w sferze ESG i CSR. Wspiera je w formułowaniu strategii, dostarcza wiedzę w postaci szkoleń i analiz, a przede wszystkim pomaga w procesie raportowania niefinansowego i komunikacji ESG. Jej zespół tworzą eksperci z zakresu CSR i ochrony środowiska, specjaliści z dziedziny relacji inwestorskich oraz komunikacji korporacyjnej. Gwarantuje zgodność z międzynarodowymi wytycznymi i standardami, m.in. GRI, ISO 26000, UNGC, IIRC, a także dopasowanie informacji publikowanych na stronach korporacyjnych oraz w raportach rocznych i niefinansowych do tego, na co zwracają szczególną uwagę interesariusze, firmy ratingowe i fundusze inwestycyjne. Współpracuje z największymi firmami giełdowymi z różnych sektorów gospodarki.


INWESTYCJA: 990 PLN netto
CENA OBEJMUJE: udział w szkoleniu, materiały edukacyjne, zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo

Szkolenie „Trendy i wymogi raportowania ESG” jest jednym z sześciu realizowanych w ramach Akademii ESG.

W przypadku wycofania zgłoszenia w terminie późniejszym niż 7 dni przed szkoleniem, uczestnik/uczestniczka zostanie obciążony/obciążona kosztem w wysokości 50% opłaty. Odwołanie zgłoszenia musi być dokonane w formie pisemnej. Możliwe jest zgłoszenie zastępstwa uczestnika/uczestniczki przez inną osobę. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia lub zmiany jego terminu, jednak nie później niż 7 dni przed datą szkolenia. Nieobecność uczestnika/uczestniczki na szkoleniu bez uprzedniego poinformowania skutkuje obciążeniem pełnymi kosztami udziału. Udział w szkoleniu jest płatny z góry, na podstawie wystawionej faktury.

Rabaty i zniżki

Osobom, które jednorazowo wykupią więcej niż 3 szkolenia oferujemy zniżki i rabaty:

  • 10% rabatu przy zapisie na minimum 3 szkolenia
  • 20% rabatu przy zapisie na 6 szkoleń

UWAGA: data wydarzenia może ulec zmianie!

Jeżeli jesteś zainteresowany/ zainteresowana szkoleniem – skontaktuj się z nami: kontakt@goresponsible.pl

Data szkolenia:

18 października

Godzina:

09:00 - 13:00

Cena szkolenia:

990 PLN

Lokalizacja

online

Organizator

Go Responsible
Telefon:
504 099 561
Email:
szkolenia@goresponsible.pl

Udostępnij

termin_iko3