Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Aspekty społeczne i środowiskowe w łańcuchach dostaw

Zapraszamy na praktyczne szkolenia, których celem jest wsparcie uczestników w zwiększaniu społecznej i ekologicznej odpowiedzialności łańcuchów dostaw ich firm.

Odpowiedzialność w łańcuchu dostaw jest w ostatnich latach coraz bardziej podkreślana w działalności biznesowej, organizacje strażnicze pilnie przyglądają się globalnym przedsiębiorstwom, powstają nowe standardy, wytyczne i narzędzia, zmienia prawo zamówień publicznych, a firmy zlecają audyty u swoich podwykonawców. Na szkoleniu dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby zakupy były etyczne oraz tworzyły dodatkowe wartości społeczne i ekologiczne, a następnie nauczysz się skutecznie zarządzać odpowiedzialnością w łańcuchu dostaw.

Dla kogo:
Warsztaty są adresowane do wszystkich:

  • odpowiadających za zakupy w swojej firmie lub organizacji i pragnących, by były one zrównoważone,
  • zainteresowanych zdobyciem wiedzy na temat zarządzania odpowiedzialnością w łańcuchu dostaw.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu:

  • jak skutecznie przygotowywać przetargi uwzględniające aspekty środowiskowe i społeczne,
  • jaki wpływ na działalność innych przedsiębiorstw mogą mieć zmiany w ustawie Prawo zamówień publicznych,
  • z czym się wiąże audyt łańcucha dostaw – z perspektywy zlecającego oraz audytowanego.

„Aspekty społeczne i środowiskowe w łańcuchach dostaw” to spotkanie dla wszystkich zainteresowanych wpływem, jaki na otoczenie wywierają łańcuchy dostaw.

12:00-12:45 Sesja networkingowa przy kawie
12:45-13:00 Rozpoczęcie i wprowadzenie
13:00-14:30 Aspekty społeczne i środowiskowe w zamówieniach
14:30-15:00 Obiad
15:00-16:30 Audyt i wytyczne łańcucha dostaw
16:30-17:00 Podsumowanie i zakończenie

Danuta Kędzierska

TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o.

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego – studia na kierunku socjologia, jak również Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Europejskiej ks. Józefa Tischnera – studia podyplomowe na kierunku Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Ukończyła kursy dla audytorów społecznej odpowiedzialności wg normy SA8000, prowadzone przez Social Accountability International.
Pełnomocnik ds. CSR w firmie TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o., która świadczy usługi wspierające zrównoważony rozwój. Audytor odpowiedzialności społecznej wg SA8000, BSCI, SEDEX, GRASP oraz kodeksów dostawców. Reprezentuje TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o. w pracach Polskiego Komitetu Normalizacyjnego KT 305 ds. Społecznej Odpowiedzialności. Recenzentka polskiego tłumaczenia normy SA8000.
Swoje zainteresowania w dziedzinie CSR skupia na zarządzaniu ryzykiem w łańcuchu dostaw oraz przestrzeganiu praw człowieka i pracownika.

Przemysław Oczyp

Go Responsible

Konsultant, trener, mentor CSR, właściciel i menedżer firmy doradczo-szkoleniowej Go Responsible. Posiada doświadczenie w pracy zarówno w biznesie, organizacjach pozarządowych, jak i współpracy z administracją państwową. Realizuje projekty doradcze z zakresu CSR: analizy i ekspertyzy w zakresie łańcucha dostaw, budowanie strategii, przygotowanie i prowadzenie dialogu z interesariuszami, raportowanie społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju.

Koszt udziału w szkoleniu: 399 zł netto

Cena obejmuje: materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.

W przypadku wycofania zgłoszenia w terminie późniejszym niż 7 dni przed szkoleniem, uczestnik zostanie obciążony kosztem w wysokości 50% opłaty. Odwołanie zgłoszenia musi być dokonane w formie pisemnej. Możliwe jest zgłoszenie zastępstwa uczestnika inną osobą. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia oraz zmiany ekspertów szkolenia w terminie nie później niż 7 dni przed datą szkolenia. Nieobecność uczestnika na szkoleniu bez uprzedniego poinformowania powoduje obciążenie pełnymi kosztami udziału. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z obowiązku uiszczenia opłaty.

Formularz zgłoszeniowy

Imię i Nazwisko:

Telefon:

E-mail:

Branża:

Firma:

Stanowisko:

Adres:

NIP:

Skąd wiesz o szkoleniu:

Potwierdzenie zgłoszenia:

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest przesłanie do organizatora zgłoszenia za pośrednictwem niniejszego formularza oraz dokonanie wpłaty na konto Go Responsible (szczegóły w tej drugiej kwestii otrzymają Państwo drogą mailową). Po opłaceniu stosownej faktury proforma prześlemy potwierdzenie uczestnictwa.


Data szkolenia:

29 września 2016

Godzina:

12:00 - 17:00

Cena szkolenia:

399 PLN

Lokalizacja

Informacje wkrótce
Warszawa, Polska

Organizator

Go Responsible
Telefon:
533 600 442
Email:
szkolenia@goresponsible.pl

Udostępnij

termin_iko3