Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Crowdfunding

jak przygotować i skutecznie poprowadzić zbiórkę społecznościową

Zapraszamy na inspirujące, praktyczne warsztaty crowdfundingowe. Celem spotkania jest wsparcie uczestników w dobrym przygotowaniu i skutecznym przeprowadzeniu kampanii zbiórki społecznościowej.

Crowdfunding to finansowanie danego przedsięwzięcia przez osoby indywidualne, często na niskie kwoty i z wykorzystaniem specjalnie do tego przeznaczonych narzędzi internetowych (np. mintu.me), w zamian za określone świadczenie zwrotne (np. egzemplarz produktu wyprodukowanego dzięki środkom pochodzącym ze zbiórki, uczestnictwo w wydarzeniu etc).

Dla kogo:
Warsztaty są adresowane do wszystkich:

  • planujących przeprowadzić własną zbiórkę i szukających praktycznych wskazówek
  • pragnących zweryfikować, czy ten sposób finansowania pasuje do ich pomysłu

Osoby, które chcą uruchomić własny projekt finansowania społecznościowego, zapraszamy do kontaktu. Jeśli zgłosisz się do nas odpowiednio wcześnie, twój projekt może zostać poddany opracowaniu podczas warsztatu: cała grupa będzie nad nim pracować i go rozwijać 🙂

Idea

Dowiecie się, na czym polega finansowanie społecznościowe. Główny nacisk położymy na praktykę. Na rzeczywistych przykładach dowiecie się, jak przygotować kampanię, jak zbudować społeczność, jak komunikować projekt, jak wymyślać nagrody, a także wszystkiego innego, co jest potrzebne do sukcesu zbiórki.

Po krótkim wstępie teoretycznym, wyjaśniającym istotę crowdfundingu, nastąpi część warsztatowa, obejmująca zarówno analizę zrealizowanych kampanii (najlepsze praktyki, doświadczenia osób prowadzących zbiórki), jak również przygotowywanie konkretnych projektów. W rezultacie uczestnicy zakończą warsztat z wiedzą opartą o doświadczenie – zyskają mocne podstawy do tego, by przygotować i skutecznie poprowadzić projekt crowdfundingowy.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach:

  • zweryfikujesz swoje postrzeganie crowdfundingu
  • dowiesz się jak, przygotować i przeprowadzić zbiórkę
  • poznasz narzędzia i techniki pomagające w przygotowaniu i przeprowadzaniu kampanii

„Crowdfunding” to spotkanie w pełni podporządkowane jednemu celowi: wsparciu uczestników w praktycznym działaniu.

1. Wstęp do idei tłumu – od crowdsourcingu do crowdfundingu
2. Czym jest crowdfunding i czy ta metoda finansowania dla Ciebie? Jakie są rodzaje crowdfundingu?
3. Cykl życia kampanii crowdfundingowej:
a. Definiowanie
b. Planowanie
c. Wdrażanie
d. Zakończenie

Łukasz Makuch

The Sustainers sp z o.o.

Prezes zarządu The Sustainers sp z o.o. Inicjator i pomysłodawca portalu rozwoju i sprzedaży produktów ekologicznych mintu.me - przestrzeni łączącej crowdsourcing, crowdfunding oraz e-commerce na rzecz zrównoważonego rozwoju i świadomej konsumpcji. Ewangelista CSR od lat zaangażowany w rozwój i promocję społecznej odpowiedzialności biznesu. Autor publikacji m.in. w Harvard Business Review Polska, FORBES Polska oraz BRIEF. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej.

Koszt udziału w szkoleniu: 150 zł netto
UWAGA: dla osób, które wykupią także udział w szkoleniach „Współpraca NGO-biznes” (29 czerwca 2016 r.), łączny koszt uczestnictwa w obu wydarzeniach wynosi nie 300, a jedynie 250 zł

Cena obejmuje: materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe.

W przypadku wycofania zgłoszenia w terminie późniejszym niż 7 dni przed szkoleniem, uczestnik zostanie obciążony kosztem w wysokości 50% opłaty. Odwołanie zgłoszenia musi być dokonane w formie pisemnej. Możliwe jest zgłoszenie zastępstwa uczestnika inną osobą. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia oraz zmiany ekspertów szkolenia w terminie nie później niż 7 dni przed datą szkolenia. Nieobecność uczestnika na szkoleniu bez uprzedniego poinformowania powoduje obciążenie pełnymi kosztami udziału. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z obowiązku uiszczenia opłaty.

Maksymalna liczba uczestników – 15 osób.

 The Sustainers sp. z o.o.
sustainers.pl

Sustainers łączy pasję założycieli firmy do zrównoważonego rozwoju, innowacji oraz systemowego podejścia do rozwiązywania problemów społecznych i środowiskowych. Spółka koncentruje się na trzech obszarach działalności – doradztwie w zakresie zrównoważonego rozwoju i wdrażaniu go w przedsiębiorstwach i podmiotach społecznych, tworzeniu koncepcji i rozwoju usług społecznych i ekologicznych oraz wspieraniu komercjalizacji produktów oraz usług. zaangażowanych społecznie i przyjaznych środowisku.

 

Formularz zgłoszeniowy

Imię i Nazwisko:

Telefon:

E-mail:

Branża:

Firma:

Stanowisko:

Adres:

NIP:

Skąd wiesz o szkoleniu:

Potwierdzenie zgłoszenia:

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest przesłanie do organizatora zgłoszenia za pośrednictwem niniejszego formularza oraz dokonanie wpłaty na konto Go Responsible (szczegóły w tej drugiej kwestii otrzymają Państwo drogą mailową). Po opłaceniu stosownej faktury proforma prześlemy potwierdzenie uczestnictwa.

Data szkolenia:

30 czerwca 2016

Godzina:

09:30 - 15:30

Cena szkolenia:

150 PLN

Lokalizacja

Informacje wkrótce
Warszawa, Polska

Organizator

Go Responsible
Telefon:
533 600 442
Email:
szkolenia@goresponsible.pl

Udostępnij

termin_iko3